Internet of Things

Internet věcí. Dvě slova, která hýbou světem, věcmi a koneckonců i lidmi. Chceš i ty rozjet kariéru v oboru budoucnosti? Inspiruj se v našem dubnovém IoT speciálu!

Internet of Things, neboli Internet věcí, není možná žhavou novinkou, o to větší prostor si ale postupně získává v našem každodenním životě. Je ti to povědomé, ale nevíš přesně, co to je? Nebo jsi zapáleným fandou, který už naprogramoval svoji první vychytávku? Sleduj náš dubnový speciál. Na své si přijdou obě skupiny!

Zjisti víc o Internetu věcí

Zemědělci odhazují vidle a vytahují moderní technologie

Pryč jsou doby, kdy zemědělci museli každý den nachodit kilometry, aby zkontrolovali stav půdy na poli nebo krmiva v kravíně. Moderním zemědělcům jejich práci čím dál více usnadňuje Internet věcí. Postupně začínají využívat počítače, senzory a čidla, které měří třeba vlhkost půdy nebo intenzitu slunečního svitu.

Efektivní a rychlé parkování? Blízká budoucnost, nejen pouhý sen!

Software tě dnes provází doslova na každém kroku, a to i tam, kde není na první pohled vidět. Představ si, že díky Internetu věcí budeš brzy i v přeplněných městech parkovat rychle, snadno a bez bloudění. Na tzv. Smart parkingu už totiž Unicorn intenzivně pracuje! 

Opravdu jsi to ty, kdo rozhoduje o tom, co si koupíš?

Určitě se ti stává, že v některých obchoďácích neutratíš skoro nic a jinde bys nechal výplatu. Náhoda? Vůbec ne! Může za to Internet věcí. To už dávno nejsou jen chytré pračky a ledničky ovládané přes Wi-Fi. Přečti si, jak tvoje oblíbené obchoďáky využívají tyto technologie, aby sledovaly tvoje chování a nákupní zvyky.

Už nehledej klíče od auta, odemykej telefonem!

V dnešní době moderních technologií neustále vznikají nové vychytávky, které by ještě před pár lety vypadaly spíš jako ze sci-fi filmu než jako blízká budoucnost. Už jsi slyšel/a o autě, které se nejen zaparkuje, ale i vyparkuje samo a pak tě vyzvedne na ulici? Nebo o možnosti odemknout a zároveň nastartovat auto přes mobilní aplikaci? Obě tyto technologické novinky vyvíjí společnost s francouzskými kořeny Valeo.

O LoRaWAN i chytrých pastičkách na myš s Českými Radiokomunikacemi

Podle odborníků bude v roce 2020 celosvětově fungovat až několik desítek miliard IoT zařízení. Právě to je důvodem, proč se tímto odvětvím zabývá čím dál víc firem. Zejména v posledních dvou letech se začaly Internetu věcí na síti LoRaWAN, která dnes pokrývá většinu České republiky, intenzivně věnovat i České Radiokomunikace (CRA). 

Když nechceš, aby tvoje závěrečná práce skončila v šuplíku

Jsi fanda moderních technologií a nechceš, aby tvoje závěrečná práce skončila na dně šuplíku? Nemusí! Fenomén Internetu věcí (IoT) už proniká i na univerzity - na Unicorn College se můžeš uplatnit v různých vědeckovýzkumných projektech, jako je třeba Chytrá farma a další. Na této vysoké škole se problematice Internetu věcí intenzivně věnují už přes dva roky a řešené projekty mají potenciál reálně se uplatnit v praxi. 

Hackeři vs. automobilky. Kdo bude mít navrch?

Internet věcí postupně proniká všude. A to i do automobilového průmyslu. Nikoho už nepřekvapí zjištění, že můžeme na dálku ovládat auto, které je třeba na druhé půlce zeměkoule. Spolu s rozvojem nových technologií se ale objevují i bezpečnostní hrozby. Jak si s nimi poradit?

Anketa: Ptali jsme se vás, co je to Internet věcí! Jak to dopadlo?

Internet věcí - co je to? Bazar? Eshop? Rozhodli jsme se vyrazit do ulic a zjistit, co si pod tímto zaklínadlem představuje studenstvo. A dozvěděli jsme se zajímavé věci! 

Kluci z Modřan, co se svými interkomy dobyli svět

Začínali po revoluci. Měli jednu telefonní linku v garáži a chuť dělat věci jinak. Ve všem, co dělali, předběhli dobu a často na ně ostatní koukali jako na exoty. Nenechali se tím ale odradit, vytrvali a dnes je tu firma, která je leaderem na trhu s interkomy.