Siemens

  • nad 250 zaměstnanců

PLC senior vývojář pro železniční automatizaci

před 9 dny

  • Praha
  • Práce na plný úvazek

Siemens

  • Praha
  • Práce na plný úvazek

Co budete dělat

V našem R&D centru Siemens Mobility Praha se zabýváme vývojem software, hardware, validací a mechanickým designem. Výsledky naší práce lze najít v mnoha produktech koncernu Siemens Mobility pro železniční dopravu. Nabízíme příležitost podílet se na vývoji nové generace železničního přejezdu, inteligentního ovládání výhybky, návěstidel, světelné signalizace, balíz, počítadel náprav, vstupně výstupních modulů, ovládacích a zobrazovacích prvků vlaku apod. Máme zkušenosti s projekty v bezpečnostních kategoriích SIL0 – SIL4 dle Safety CENELEC norem EN 50128 a EN 50129 s důrazem na moderní komunikaci přes zabezpečený Ethernet s pokročilou preventivní diagnostikou a využitím procesoru k řízení v redundantním módu. V našem R&D centru realizujeme kompletní řešení od definování požadavků přes vývoj softwaru, hardwaru a mechaniky až po verifikaci, validaci a typové zkoušky. Naše produkty jsou nasazovány po celém světě v rámci přechodu na moderní systémy řízení kolejové dopravy jako ETCS. Máme zájem o dlouhodobou spolupráci na projektech, které v tomto odvětví patří ke světové špičce a určují nové trendy.

Vaším úkolem bude
  • Vytvoření algorytmu a oživení PLC projektů, prvním z nich bude ovládání nové generace železničního přejezdu
  • návrh testovací sekvence a programování jednoduchých scriptů
  • práce s komunikačními protokoly PROFINET, PROFIBUS
  • spolupráce na vývoji vlastního testovacího prostředí (Python)
  • analýza a diagnostika chyb, vylepšování testů

Co byste měl/a umět

  • zkušeného PLC vývojáře (5+ let)
  • zkušenosti s PLC od Siemensu výhodou (vývoj v TIA portálu)
  • zkušenosti s PROFINET/PROFIsafe protokoly výhodou
  • zkušenosti z automotive prostředí
  • dobrá angličtina podmínkou, němčina výhodou

Co u nás získáte

  • práci s důrazem na kvalitu a spolehlivost
  • tvůrčí práci a prostor pro seberealizaci
  • systematickou podporu expertního rozvoje
  • sílu a stabilní zázemí společnosti Siemens Mobility
  • otevřené možnosti expertního i manažerského růstu
  • 5 týdnů dovolené, flexibilní pracovní dobu, home office, firemní mateřskou školku, to vše pro lepší skloubení pracovního a soukromého života
  • příjemné prostředí s prostory pro relaxaci a zábavu
  • individuální rozpočet na benefity který si můžete proměnit na kombinaci až 8 dní volna navíc, bodů do cafeterie či příspěvků na penzijní a/nebo životní pojištění
  • elektronické stravenky
  • Multisport kartu
  • moderní pracoviště přímo u metra B Stodůlky