innogy

Business Intelligence Analytik

před 193 dny

  • Ostrava
  • Práce na plný úvazek

innogy

  • Ostrava
  • Práce na plný úvazek

Co budeš dělat

Místo výkonu práce:

  • Ostrava

Termín nástupu:

  • 1.7.2017

Náplň práce:

  • Analýza potřeb uživatelského reportingu a návrh optimálního řešení z pohledu dat
  • Vytváření reportů v SAP BW samostatně nebo častěji ve spolupráci s externími vývojáři
  • Příprava prostředí SAP Business Objects tak, aby uživatelé mohli vytvářet vlastní reporty
  • Podílení se na rozvoji uživatelů / IT konzultantů v práci s BI technologiemi (SAP BO, Power BI)
  • Testování a řízení nasazování změn do produkčního prostředí
  • Řešení provozních problémů na úrovni aplikace a nekonzistence reportů
  • Koordinace řešení komplexnějších problémů spojených s daty v SAP BW nebo extraktorech
  • Dokumentace změn a datového modelu
  • Podíl na celkové koncepci datového skladu
  • Aktivní zapojení v IT projektech, příprava PoC k novým technologiím a nástrojům pro uživatele

Osobnostní předpoklady:

  • Analytické schopnosti, dobré komunikační dovednosti
  • Schopnost týmové i samostatné práce, zodpovědný a profesionální přístup
  • Aktivní přístup k novým oblastem a znalostem

Jiné: (ITP)

  • pracovní smlouva na dobu určitou 1 roku, následně perspektiva prodloužení na dobu neurčitou

Jiné: (ETP)

Požadovaný stupeň vzdělání:

Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou

Co bys měl umět

  • VŠ/SŠ vzdělání, nejlépe IT nebo technického směru (v případě SŠ doložitelná praxe v oboru)
  • Analytická činnost v oblasti IT a práce s datovými sklady
  • Výhodou je praxe v oboru a praktická zkušenost se SAP technologiemi (BW on HANA, SAP BW, SAP Business Objects) IT znalosti a dovednosti:
  • Minimálně teoretická orientace v problematice Business Intelligence, datových skladů
  • Základní znalosti reportingových technik a nástrojů
  • Základní znalosti řešení integrace podnikových systémů
  • Výhodou znalosti podnikových řešení SAP
  • Obecná orientace v problematice IT
  • Angličtina - schopnost komunikace, technická angličtina podmínkou
  • Řidičský průkaz sk. B

Co u nás získáš

  • stabilní zázemí nadnárodní společnosti
  • zajímavou práci s možností seberealizace
  • příjemné pracovní prostředí
  • nadstandardní balíček zaměstnaneckých benefitů
  • příležitosti k osobnímu i profesnímu rozvoji
  • zaměstnanecké akce