Global Workplace

To je místo, kde pracují lidé z nejrůznějších koutů světa, hovoří všemi možnými jazyky, na svět nahlíží z rozdílných úhlů a pochází z různých kultur. Je to místo, díky kterému může být i tvoje kariéra prostě světová.

Chceš měnit svět a tušíš, že ti pro tu misi chybí zahraniční zkušenost? Na Erasmus tě nevzali? Nechceš dělat au-pair? Odstartuj svou mezinárodní kariéru z bezpečí domova. Objev firmy, které mají víc než globální feeling a kde se cesta do kuchyňky může rovnat výletu po Evropě. Poznej globální společnosti a vše, co ti tamní atmosféra nabízí a časem se třeba odvážíš dál!

Zjisti víc o Global workplace

Nezůstávej pozadu. Sbírej zkušenosti a uč se cizí jazyky už při studiu

Česko je oblíbenou destinací mezinárodních firem, které si tu budují svá centra podnikových služeb. Česká pracovní síla je relativně levná, ale zároveň vzdělaná a v posledních letech je na tom už podstatně lépe i s cizími jazyky. Co není radno podcenit, než se rozhodneš pro kariéru v oboru podnikových služeb? 

What is it like to live in Prague? We talked to Milton from Portugal!

There are plenty of foreigners living and working in the Czech Republic. We were wondering what are the tough and strange things they come across in everyday life and what they enjoy the most.

"Česko mám moc rád, lidi mě tu přijali mezi sebe," říká Byron z USA

My Češi moc patrioti nejsme. Hodně z nás se domnívá, že v naší zemi není o co stát. Cizinci to ale často vidí jinak. Povídali jsme si s Byronem z USA o tom, co ho přimělo opustit jeho velkoměstský život v Sillicon Valley, kde mu nic nechybělo, a přestěhovat se do neznámé Ostravy. O té "věděl" jedině to, že leží v Československu.

Jak vypadá Praha očima cizince? Natáčeli jsme s Diogem z Portugalska!

Jak se žije cizincům v Praze? Co tu nejvíce oceňují a my často přehlížíme? Podívej se na video s Diogem z ExxonMobil!

Ať už tě baví cokoliv, na Meetup najdeš parťáka a procvičíš jazyky!

Léto s sebou přináší vlnu cestování, zábavy a poznání. Nezůstávej doma! Máme pro tebe jednoduchý tip, jak se fyzicky i duševně obohatit. Akce Meeup jsou tu pro všechny dobrodruhy, kteří mají nějaký koníček, ale chybí jim parťák, nebo jen hledají příležitost procvičit si cizí jazyky. 

„I work to live, not live to work,” says Blake Wittman, GoodCall CEO

This congenial American decided to move to Prague to start his career many years ago and now runs a new HR concept called GoodCall. What was his motivation to leave the US and establish a life and business in the Czech Republic?

Jaké národnosti se za prací do Česka vydávají nejčastěji?

S tím, jak v Česku neustále klesá míra nezaměstnanosti, stoupá počet cizinců, kteří u nás pracují. Jen za poslední čtyři roky vzrostl jejich počet skoro třikrát. O práci se ale bát nemusíme. 

Cizí jazyky a rozmanitost. To je kariéra v centru podnikových služeb!

Možná, že právě stojíš na začátku své kariéry a rozmýšlíš se, kterým směrem se vydat. Pokud neprahneš po sice uvolněné, ale často dost neorganizované atmosféře startupu, zkus některé z center podnikových služeb. Využiješ všechny cizí jazyky, kterými mluvíš, naučíš se efektivně komunikovat a organizovat si svou práci, a navíc poznáš spoustu nových kultur! 

Anketa: Personalisté odhalují, jak se pracuje po boku jiných kultur

Jak se chovají cizinci v práci, co mají na Česku nejradši a který místní svátek je jejich nejoblíbenější? Na to a další věci jsme se zeptali personalistů z AB InBev a ADP. Protože kdo jiný to ví lépe než oni, kteří zaměstnávají stovky cizinců z desítek zemí světa?